Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Bez Bebek Lola Masalı

1

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız bez bebek masalları arasında ki Bez Bebek Lola Masalı. Bez Bebek Lola Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Memleketin birinde, küçücük sevimli bir evde güzel  oyuncak bir bez bebek yaşarmış. Bu bez bebeğin adı Lola’ymış. Bez Bebek Lola’nın en yakın arkadaşı evin çocuklarıymış. Sabahtan akşama kadar beraber oynarlarmış.   Bez Bebek Lola çocukların oyununa dahil olmaktan çok memnunmuş. Yıllar boyu beraber oynamışlar.

Bez Bebek Lola ile Oynamaz Olmuş Çocuklar

Ama çocuklar bir gün büyüyüp artık bez bebek lola ile oynamaz olmuş. Lola tüm gün rafında oturur, belki çocuklar benimle oynar ümidiyle onları izlermiş. Ama çocuklar diğer oyuncakları dahil, hiç bir oyuncağı ile artık oynamıyorlarmış. Genellikle ders çalışıyor, boş vakitlerinde kitap okuyorlar ya da arkadaşlarıyla dışarı çıkıyorlarmış. Artık oyuncak oynayacak yaşı geçmişler. Lola bir gün kendine bakmış. Bezden yapıldığı için, bazı yerlerinin söküldüğünü fark etmiş. İplikten olan lüle lüle saçları artık eskisi kadar güzel görünmüyormuş sanki. Eteğinin ucunun yırtık olması onu çok üzmüş. Lola yeniden oyun oynamak istiyormuş ama ne oynayacak arkadaşı ne de bu haliyle oyun oynamaya hevesi varmış.

         Bir gün çocuklar eve geldiklerinde dolapları karıştırmaya başlamışlar. Lola heyecanlanmış, yoksa yeniden oyun mu oynayacaklarmış? Ah hayır, sadece eski oyuncakları bir sepete doldurduklarını fark etmiş. Sepete eski bir ayıcık arkadaşının yanına düşmüş. “Sence bize ne yapacaklar?” diye sormuş. Oldukça yıpranmış olan ayıcık biraz üzgün bir şekilde “Sanırım artık çöpe gidiyoruz, sonumuz geldi.”  demiş.

bez-bebek-lola-masali
Bez Bebek Lola Masalı

Bez bebek lola sepetle birlikte biraz yolculuk yaptıktan sonra, bir binaya girmişler. Bu binada renk renk iplikler, çeşitli düğmeler, göz alıcı boyalar varmış. Evin çocukları oyuncakları sepetten çıkarıp, ayırmaya başlamış. “Sanırım tamam. Bunlar boyanacaklar, bunlar dikilecekler, bunlar da tamir edilecekler…”

Lola ve Ayıcığın Yeni Evi

Lola ve ayıcık ne olduğunu anlamaya başlamışlar. Evin çocukları onları çöpe atmak değil yeniden oynanabilir hale getirmek istiyorlarmış. Lola’nın eteği dikilmiş, yeni saçları olmuş, güzel bir şapka da hediye edilmiş. Yaşlı ayıcığın düğme burnu yenilenmiş, karnındaki sökük tamir edilmiş. Lola ve ayıcık haricinde burada bir sürü oyuncak varmış. Lola ve ayıcık yeni arkadaşlar edinmiş. Artık tamir edildikten sonra eve gitmeye hazırlanıyorlarmış. Sonunda yeniden çocuklarla oyun oynayabileceklermiş. Lola ve ayıcık diğer arkadaşları ile vedalaşmışlar. Tam evin çocukları ile gideceklerken, çocuklar “Hoşça kalın, sizinle çok iyi vakit geçirdik. Artık yeni  sahipleriniz olacak. Eğer bizimle kalırsanız yine raflarda oturacaksınız, ama yeni sahipleriniz sizinle güzel oyunlar oynayabilir. “demişler. Lola ve ayıcık şaşırmış, aynı zamanda çok sevinmişler.  Eski sahiplerinden ayrılmak onları üzse de, yeniden oyun oynayabileceklerini bilmek onları çok mutlu ediyormuş. Güzelce yıkanıp, kurulanmışlar. Tek tek paketlenip, kutulara konmuşlar.

Lola yolda uyuyakalmış, gözlerini bonibon kadar renkli bir binada açmış. Dünya tatlısı bir çocuğun kucağındaymış. Gözleri yaşlı ayıcığı aramış. Yaşlı ayıcık da kendine yeni bir arkadaş edinmiş bile. Artık hiç de yaşlı görünmüyormuş. Lola içinden eski sahiplerine teşekkür etmiş, onunla bu zamana kadar oynadıktan sonra, eskiyince çöpe atmadıkları için minnettarmış. Yeni arkadaşının kucağında etrafa bakarken, eski sahiplerini görmüş. Eski sahipleri fark etmese de onlara kendince kocaman gülümsemiş. Yeni sahibi, diğer çocukların yanına gidip oyuna katılmış. Lola oyundaki diğer bez bebeklerle arkadaş olmuş. Uzun yıllar yine hep beraber oynamışlar.

Bir önceki masalımız Keloğlan Ve Şifa Çiçeği Masalını okuyun.

Çocuk Masalları Kısa

Yönetici

Keloğlan Ve Şifa Çiçeği Masalı

Previous article

Erik Ağacı Ve Keçi Çino Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir