Çocuk Masalları Kısa

İnsanlar ve Büyücüler Masalı

2

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız büyücü masalı olan İnsanlar ve Büyücüler Masalı. Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki İnsanlar ve Büyücüler Masalı okurken iyi eğlenceler. Lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.      

Çok eski zamanlarda, uzak diyarların birinde bir krallık varmış. Bu krallıktaki büyücüleri kimse sevmezmiş. Çünkü herkes büyücülerin kötü kalpli kişiler olduğunu düşünürmüş. Ama nedense büyücülerin herhangi bir kötülük yaptığına şahit olan kimse yokmuş.

Büyücülerin neden kötü olduğu unutulmuşsa da, bu krallığın insanları arasında hala büyücülerin kötü bir şanı varmış. İnsanlar büyücüleri hor gördüğü için; büyücüler de insanlardan çekinir, insanlarla konuşmazlarmış. Fakat bir gün, tüm insan çocuklarının hep beraber oyunlar oynadığı bir koruluğa tesadüfen bir büyücü çocuğu gelmiş. Küçük çocuklar önce büyücü çocuğu aralarına almamışlar, onu dışlamışlar. Fakat zaman geçtikçe büyücü çocukla beraber oyunlar oynamaya başlamışlar.

insanlar-ve-buyuculer-masali
İnsanlar ve Büyücüler Masalı

Büyücü çocuk gün geçtikçe diğer arkadaşlarını da getirmiş. Böylece iki tarafın çocukları iyice kaynaşmaya başlamışlar. Çocukların aileleri bu durumu farkettiklerinde önce çocuklarına kızıp diğer tarafla oynamalarını yasaklamışlar. Ama afacan çocuklar bu duruma anlam veremedikleri için bu uyarıları pek dinlememişler. Birbirkerinin farklı oyunlarını öğrenmişler ve daha da eğlenmeye başlamışlar. Zamanla aileler de bu duruma alışmışlar ve yavaş yavaş birbirleriyle iletişime geçmişler.

Büyücülerle Kaynaşan İnsanlar


Bir gün, büyücülerle insanların bu derece kaynaştığını gören Kralın uşaklarından biri, bu durumu hemen krala gidip söylemiş. Kral bu durumdan hiç memnun olmamış. Çünkü kraliyet ailesinin nesillerdir tahta sahip çıkabilmesinin asıl nedeni, büyücülerle insanların arasındaki düşmanlıkmış. Bu düşmanlığı da yıllar önce yine kraliyet ailesi başlatmış.

Ne zaman insanlar krallıktaki bi durumdan şikayet etmeye başlasa, kral hemen bu durumdan büyücüleri sorumlu tutarmış. Bunu duyan insanlar hemen sinirlenir, büyücülere nefret kusmaya başlarlarmış. Bu arada kendi dertlerini de unuttukları için kral da aradan sıyrılır, insanların derdini çözmekten kurtulurmuş, ve böylece tüm krallar yıllarca huzurla hüküm sürermiş. Fakat şimdi insanlarla büyücülerin arası iyileşirse kralın rahatı tehlikeye düşecekmiş.

Kralın Çözümü

Kral bu durumdan çok korkmuş. ‘ Hemen bir çözüm düşünmeliyim demiş.’. Ertesi gün herkesi meydana çağırmış. ‘Sevgili halkım, biliyorsunuz ki haftalardır şehrimize çok az su geliyor. Herkes bu durumdan şikayetçi. Ben de kralınız olarak bunun nedenini buldum. Büyücüler yaptıkları büyüler için tüm sularımızı harcamışlar!’.

Kral bunu söyledikten sonra ortalık karışmış ve insanlarla büyücülerin arası tekrar bozulmaya başlamış. Kral, tam bu durumdan da sıyrıldığını düşünürken, kalabalığın arasından bir insan çocuğu fırlayıp ‘Hey millet! Benim arkadaşımın babası su büyücüsü. Bence su problemimizi çözebilir.’ Diye bağırmış. Onu duyan arkadaşı da ‘Evet benim babam su problemini çözer.’ Demiş.

Kral hariç herkes bu durumu olumlu karşılamış ve beraber su kanallarına gitmişler. Herkes el birliğiyle kanallardaki tıkanıklıkları çözmüş. Bu olay herkes için bir dönüm noktası olmuş. Çocuklar sayesinde; insanlar ve büyücüler, aralarındaki farklılıkların anlaşmaları için engel olmasının aksine faydalı bir şey olduğunu farketmişler. Zamanla kralın da hükmü sona ermiş ve insanlar ve büyücüler, krallığı ortak bir şekilde yönetip huzur içinde yaşamışlar.

Bir önceki hikayemiz Köpek Fino Masalı

Diğer Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki masalları okuyabilirsiniz.

Yönetici

Köpek Fino Masalı

Previous article

Bencil Tavşan Masalı

Next article

You may also like

2 Comments

  1. 4 yaş için biraz ağır ama güzel

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir