Ezop MasallarıSesli Masallar

Kargayla Tilki Masalı

0

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız ezop masalları arasında ki Kargayla Tilki Masalı. Sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Kargayla Tilki Masalı

Tilkiyi bilirsiniz, pek kurnazdır kendileri. Hele bir de yemek gördüler mi, kurnazlıkları iki kat olur. Bir gün, ormandaki bir ağacın dalında neşe ile dans eden bir karga varmış. Karga çok mutluymuş, çünkü ağzında kocaman bir peynir parçası varmış, karga bulduğu peyniri yiyeceği için çok ama çok mutluymuş.

karga-ile-tilki-masali
Kargayla Tilki Masalı

Ağzındaki kocaman peyniri tam midesine indirmek üzereymiş ki, oradan geçmekte olan bir tilki kargayı görmüş. Kurnaz tilki kargayı kandırıp, peyniri alabilmek için bir plan yapmış ve kargaya demiş ki:

-Karga kardeş, merhaba, ne kadar güzelsin, sesin de çok güzelmiş, herkes bunu konuşuyor, ben de bunca yolu senin sesini duyabilmek için geldim’ demiş. Bu güzel sözleri duyan karga hemen kendini kanıtlama sevdasına düşmüş :

-Ben senin için güzel bir şarkı söylerim demiş.

Bunu söylemek için ağzını açar açmaz, kocaman peynir parçasını da ağzından düşürmüş. Kurnaz tilki hemen düşen peynir parçasını alıp, kaçmış. Peynirini kaptıran karga da bir daha güzel sözlere inanıp, elindekini kaptırmaması gerektiğini anlamış.

Diğer Ezop Masallarımız için tıklayın.

Diğer Sesli Masallarımız için tıklayın.

Yönetici

Tilkiyle Leylek Masalı

Previous article

Karınca ile Ağustos Böceği Masalı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir