Çocuk Masalları KısaSesli Masallar

Kayıp Ördek Yavrusu Masalı

2

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız ördek masalları arasında ki Kayıp Ördek Yavrusu Masalıdır. Kayıp Ördek Yavrusu Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Uçsuz bucaksız bir ormandan geçen derenin kenarında yaşayan bir anne ördek ve çocukları varmış. Anne ördek evlerinin çevresine bir çit yapmış. Çocuklarına da tembihlemiş: “Sakın bu çitin arkasına bensiz geçmeyin.”

Ördek Yavruları ve Çit

Ördekler anneleri olmadan çitin arkasına geçmemişler. Hep anneleriyle gezmeye gittiklerinde çıkabilmişler oradan. Yine bir gün anneleriyle gezmeye giderken ördek yavrularından biri ağaçların arasında bir şey görmüş. Kimseye söylemeden yola devam etmiş.

kayip-ordek-yavrusu-masali
Kayıp Ördek Yavrusu Masalı

Sonra dönüş yolunda aynı şeyi tekrar görmüş ördek. Eve gittiklerinde ne olduğunu annesine sormuş. Annesi de “Ne olduğunu bilemem. Ama ağaçların orası senin için tehlikeli olabilir.” demiş.

Gel zaman git zaman, küçük ördek ne zaman annesiyle dışarı çıksa aklına hep orası gelirmiş. Ama annesi oraya gitmesine izin vermezmiş. Bir gece evden kaçıp orada ne olduğunu öğrenmek için plan yapmış. Annesiyle sabah gezmeye giderken ağaçların arasına gidecek, dönüş yaparlarken de kardeşlerinin arasına girip devam edecekmiş. Planını yaptıktan sonra uykuya dalmış.

Kayıp Ördek Yavrusu

Sabah olunca annesi ördekleri uyandırmış ve gezmeye çıkmışlar. Küçük ördek yavrusu da planladığı gibi sessizce kardeşlerinin arasından kaçmış. Ağaçların arasından geçmiş ve merak ettiği yere doğru yürümeye başlamış. Bir süre gezdikten sonra bir kuş sürüsüne rastlamış. Kuşlar yavru ördeğe nereye gittiğini sormuşlar. Yavru ördek “Evimden buraya doğru bakınca bir gölge gördüm. Ne olduğunu merak ettiğim için geldim.” demiş. Kuşlar hemen korkmuşlar. “O gördüğün kurtların gölgesi olabilir. Hemen evine dönmelisin.” demişler. Yavru ördek endişelenip eve dönüş yolunu bulmaya çalışmış. Ama bir türlü hatırlayamamış. Akşam olunca hava kararmış ve yavru ördek iyice korkmaya başlamış. “Anne! Anne!” diye ağlıyormuş. Bir ses duymuş sonra. Biraz dinledikten sonra annesinin sesi olduğunu anlamış hemen ve o yöne doğru koşmaya başlamış. Annesi de telaşla yavrusunu arıyormuş. Yavru ördek annesini görüp koşup hemen sarılmış. “Özür dilerim anneciğim, bir daha asla senin sözünden çıkmayacağım.” demiş. Yavru ördeğin başına gelenler bütün kardeşlerine ders olmuş. Bir daha annelerinin sözünden çıkmamışlar.

Bir önceki masalımızı okuyun Prens Ve Prenses Kardeşler Masalı

Yönetici

Prens ve Prenses Kardeşler Masalı

Previous article

Tembel Aslan Masalı

Next article

You may also like

2 Comments

  1. […] önceki masalımızı okuyun Kayıp Ördek Yavrusu […]

  2. Harika diyemem ama ine guzel

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir