Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Kedi Pafi Ve Kar Masalı

1

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız kedi masalları arasında ki Kedi Pafi ve Kar Masalı. Kedi Pafi ve Kar Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

 Sonbahar gelmiş havalar iyice soğumuş. Pafi okul çıkışında, eve gidip sobanın yanında yatmanın hayalini kuruyormuş. Ödevini yaptıktan sonra sıcak sütünü içer, sıcacık yatağına uzanır ve tüm gün uyurmuş.  Bu soğuk havalara hiç alışamamıştı. Eskiden yaşadıkları yer neredeyse her mevsim sıcaktı, ama yeni evlerinin olduğu yer öyle değildi. Dört mevsim de burada belirgin bir şekilde hissediliyordu.  Bütün arkadaşları, eskiden yaşadıkları yerde kalmış, en sevdiği dondurmacı artık yokmuş.

Kedi Pafi Buraya Alışabilecek Mi

Kedi Pafi buraya hiçbir zaman alışamayacağına eminmiş. Her gün anne ve babasına yeniden eski evlerine taşınmak için yalvarıyormuş. Burası için eğlenceli değilmiş. Eski evlerin de olsa, gün boyu denizde yüzer, akşam olunca sahilde arkadaşları ile bisiklet binermiş. Ama burada daha yeni olduğu için arkadaş bile edinememiş. Zaten burada  hava artık soğuk olduğu için bisiklet binmek hayalmiş. Buradaki tek eğlencesi sobanın yanında miskinlik yapmakmış. Pafi’nin geri dönme ısrarlarına karşı annesi;

” Sabırlı ol Paficiğim, eminim burada da bir sürü arkadaş edinecek, güzel anılar biriktireceksin. Hem burası da, eski şehrimiz kadar eğlenceli kedi pafi. Belki yakında kar yağar, ne dersin?”.

Pafi annesine cevap vermemiş. Hem büyükler ne anlarmış ki eğlenmekten, tek bildikleri işe gidip gelmekmiş. Yine de annesini üzmemek için surat asmamış. Odasına gidip kitap okumaya başlamış. Annesiyle olan konuşmasında aklına annesinin söylediği bir şey takılmış; “Kar”… Pafi bu zamana kadar hiç kar görmemişti. Ne olduğunu sadece okulda öğrenmişti, yağmur gibi bir şeydi işte. Sadece donmuş yağmur… Kar yağsa ne olacaktı ki? Annesinin bu cümlesi onu çok mantıksız gelmiş. Hem kediler soğuktan hiç hoşlanmazdı, karı seveceğini düşünmüyormuş. Pafi kitap okumaya devam etmiş.

Ertesi gün okula giderken hava gerçekten çok soğukmuş. Neyse ki artık yarıyıl tatili gelmiş. Bu soğukta okula gitmek gerçekten çok zor olurmuş doğrusu. Yeni okuluna hala alışamamış olan Pafi için bu daha da zormuş. Karne günü olduğu için dersler çabuk geçmiş. Artık eve dönme vaktiymiş. Okuldan dışarı çıktıklarında, Pafi ilk defa karın yağışına şahit olmuş. Yavaş yavaş gökten yere düşen kar taneleri, masal sahnesi gibi görünüyormuş.

kedi-pafi-ve-kar-masali
Kedi Pafi Ve Kar Masalı

Elini uzatıp bir kar tanesinin avucuna düşmesini sağlamış. Kar tanesi hemen erimiş. Pafi için çok ilginç bir deneyimmiş bu. Sanki gökten dondurma yağıyormuş. Yağan kar hemen eriyormuş, hızlıca eve gitti annesine gördüklerini anlatmış. Her yarım saatte bir camın yanına gidip, karın yağışını izliyormuş. Kar biraz birikmeye başlamış. 

Pafi Camda Kar İzliyor

Pafi camda biriken karı izlemeye devam ederken kapı çalmış. Annesi kapıya bakıp, Pafi’ye seslenmiş; “Pafi, kapıda senin için gelen bir arkadaşın var tatlım!”. Pafi kulaklarını dikmiş; ” Arkadaş mı? Benim arkadaşım yok ki burada.” diye söylene söylene kapıya gitmiş. Kapıda, sınıfta gördüğü tavşan ile karşılaşmış. ” Merhaba Pafi, Ben Vini. Aynı sınıftayız ama hiç tanışma fırsatınız olmamıştı. Aynı yoldan gittiğimizi fark ettim, komşuymuşuz. Bizimle kartopu oynamak ister misin?”diyerek kenara çekiimiş. Arkasında bir sürü çocuk Pafi’ye gülümsemiş, hepsi kartopu savaşı için hazırlanmış. Pafi, bu teklife çok sevinmiş. Hemen hazırlanmak üzere odasına koşmuş. Kar aslında gerçekten eğlenceli birşey diye içinden geçirmiş. Annesine seslenip dışarı çıkmış. Kartopu savaşı yaparken çok eğlenmiş. Yerdeki karları top yapıp birbirlerine atıyorlarmış.  Kartopu savaşından yorulup, yerde hep beraber melek deseni yapmışlar. Sonunda ertesi gün tekrar oynamak üzere sözleşip eve dağılmışlar. Kar sayesinde birçok arkadaşı olmuştu, annesi haklıydı burası gerçekten çok eğlenceliydi artık.

Diğer Çocuk Masallarımız.

Bir önceki Masalımız Prenses ve Büyük Yarışma Masalı

Çocuk Masalları Kısa

Yönetici

Prenses ve Büyük Yarışma Masalı

Previous article

Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

  1. […] Bir Önceki Masalımız Kedi Pafi Ve Kardeşi Masalı […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir