Çocuk Masalları KısaSesli MasallarYeni Masallar

Kısa Boylu Zürafa Masalı

1

Değerli okurlarımız, bugün sizlerle Kısa Boylu Zürafa Masalı paylaşacağız. Bir gün yavru bir zürafa ormanda kaybolur ve onu bulabilecek tek kişi olan kısa boylu zürafa onu aramaya çıkar.

Zamanın birinde uzun ağaçların olduğu, tüm hayvanların birlikte huzurla yaşadığı bir ormanda, bir zürafa kabilesi varmış. Bu kabiledeki zürafalardan biri yaşıtları gibi uzun boylu değilmiş.

Hep ağaçların aşağıda kalan dallarındaki yapraklarla beslenir, üst taraftakilere yetişemezmiş. Arkadaşları oyun oynarken onu aralarına almaz, “Senin boyun kısa, bizimle oynayamazsın.” derlermiş. Kısa boylu zürafa bu duruma çok üzülürmüş.

Kaybolan Bebek Zürafa

Bir gün kabileleri ile gezerken bir bebek zürafa kaybolmuş. Annesi ve babası kısa boylu zürafaya “Hadi, hep beraber onu arayalım.” demiş. Kısa boylu zürafa “Ama benim boyum kısa. Nasıl bulabilirim ki?” diye sormuş. Annesi kısa boylu zürafaya yardım etmeleri gerektiğini, bunun için uzun boylu olmanın şart olmadığını söylemiş. Kısa boylu zürafa bunu duyunca mutlu olmuş. Çünkü birine yardım edebilecekmiş. Sonra hep birlikte aramaya başlamışlar.

kisa-boylu-zurafa-masali
Kısa Boylu Zürafa Masalı

Ormanda saatlerce aradıktan sonra bir türlü bebek zürafayı bulamamışlar. Nereye gidebileceğini düşünüp tekrar aramaya başlamışlar. Bebek zürafayı aramaya gittiklerinde kısa boylu zürafa ağaç yapraklarından görünmeyen bir geçit fark etmiş. Diğer zürafalar uzun boylu oldukları için burayı görememişler. Hemen diğer zürafaları çağırmış: “Buraya gelin. Bir şey buldum.”

Kısa Boylu Zürafa Kahramanlığı

Diğer zürafalar gelince geçitten geçmeyi denemişler. Ama boyları uzun olduğu için geçememiş kimse. Kısa boylu zürafa deneyince geçebilmiş aradan. Geniş bir ormana çıkıyormuş bu geçit. Biraz gezdikten sonra bebek zürafayı ağlarken bulmuş. Bebek zürafa, kısa boylu zürafayı görünce çok mutlu olmuş. “Buraya geldikten sonra dönüş yolunu bulamadım. Kayboldum diye çok korktum.” demiş. “Lütfen bir daha annenin yanından ayrılma.” demiş kısa boylu zürafa. “Hadi eve dönelim.” deyip bebek zürafa ile dönüş yoluna doğru yürümeye başlamışlar. Geçide vardıktan sonra önce bebek zürafa geçmiş karşı tarafa, sonra kısa boylu zürafa. Onu bulduğu için bebek zürafanın annesi teşekkür etmiş. Kısa boylu zürafanın arkadaşları da “Seninle oynamadığımız için özür dileriz. Aramıza gelebilmen için yeni oyunlar bulabiliriz.” demişler.

O günden sonra kimse zürafaya “kısa boylu” dememiş. Ve hep beraber mutlu yaşamışlar.

Bir önceki masalımızı okuyun Sincaplar Kasabası

Yönetici

Sincaplar Kasabası Masalı

Previous article

Prens ve Prenses Kardeşler Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

  1. […] Bir önceki masalımızı okuyun Kısa Boylu Zürafa Masalı […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir