Çocuk Masalları Kısa

Küçük Ev Kedisi Masalı

4

Sevgili okurlarımız, Çocuk Masalları Kısa kategorisindeki bugünkü masalımız kedi masalları arasında ki Küçük Ev Kedisi Masalı. Küçük Ev Kedisi Masalı gibi masallardan sizlere en güzel masallar sunmamız için lütfen masallarımızı değerli yorumlarınız ile değerlendirin.       

Bir zamanlar, büyük bir şehirdeki evlerden birinde, Pamuk adında küçük bir ev kedisi yaşarmış. Pamuk hayatında hiç dışarı çıkmamış. Fakat dışarıdaki dünyanın nasıl olduğunu hep çok merak edermiş. Her gün pencerenin kenarına oturur; dışarıda uçan kuşları, koşuşturan kedileri, sohbet eden insanları izlermiş. Kendini bazen sokaktaki kedilerin yerine koyar, dışarda koşup oyun oynadığını düşünürmüş. ‘ Ah bir dışarda olsam; dışardaki tüm ağaçlara tırmanır, tüm çatılarda gezer, tüm kuşları yakalardım. Bir sürü macera yaşardım! ’ deyip kendi kendine heyecanlanırmış.

Küçük Pamuk Kedi Evden Çıkmış


Bir gün, evde en sevdiği kişi olan evin küçük kızı Suzan her zamanki gibi okula giderken kapıyı açık bırakmış. Çok meraklı bir kedi olan küçük Pamuk kedi, kapının ardında ne olduğuna bakmak istemiş. Kapı dışarıya açılıyormuş! Aklına hemen kuşlar ve ağaçlar gelen Pamuk çok heyecanlanmış ve kapıya yaklaşmış. Ürkekçe dışarı doğru bir adım atmış. İlk başta biraz korkmuş, fakat sonra çok mutlu hissetmiş ve etrafta koşmaya başlamış. Ağaçlara tırmanmış, kuşların peşinden koşmuş, yol kenarındaki yapraklarla oynamış. Gerçekten çok mutlu hissediyormuş. ‘ Benim adım artık Pamuk değil, Maceracı Kedi olacak! ‘ diye bağırmış.

kucuk-ev-kedisi-masali
Küçük Ev Kedisi Masalı

Biraz daha yapraklarla oynadıktan sonra acıktığını farketmiş. Etrafta yemek aramaya başlamış. Sokak aralarından birinde çöpleri karıştıran kediler görmüş. Yiyecek bişeyler bulmak umuduyla o da çöpleri karıştırmaya başlamış, fakat pis kokulu çöplerden başka bir şey bulamamış. Kendi kendine ‘ Belki kenarda yemek yiyen kedilerden bir şeyler isteyebilirim, onlar da benim gibi. Hem Suzan benimle her zaman yemeğini paylaşırdı.

Kediler Yemeklerini Paylaşmamış

Bu kediler de paylaşır. ‘ demiş. Fakat işler düşündüğü gibi gitmemiş. Kedilerin yanına yaklaşır yaklaşmaz büyük kedilerden biri Pamuk’ a tıslayıp ‘ Git buradan, bu bizim yemeğimiz! ‘ demiş. Çok korkan Pamuk kaçmaya başlamış ve kendini bir anda bir arabanın önünde bulmuş. Araba korna çalarak yanından geçerken üzerine su sıçratmış. Çok korkan Pamuk, ailesini çok özlediğini farketmiş ve evini aramaya başlamış. Fakat hava da kararmış ve sokaklar çok yabancı gelmeye başlamış.

Pamuk kedicik bir köşeye oturmuş ve güzel evini, sıcacık yatağını ve ailesini düşünmeye başlamış. O sırada birinin onun adını söyledğini duymuş. Sesin geldiği tarafa bakmış ve ne de görsün? Suzan ona doğru koşuyor! Hemen Suzan’ın kucağına atlamış ve evin yolunu tutmuşlar.O an hayatının en mutlu anı olmuş. Kendi kendine ailesinden habersiz dışarı çıkmaması gerektiğini anlamış.

Suzan ve ailesi de Pamuk’un evde sıkılabileceğini düşünüp arada onu parka götürmeye karar vermişler. Fakat parka gittiklerinde Pamuk kedi ailesinden uzaklara hiç gitmemiş ve hep onların yakınlarında oynamaya devam etmiş.

Diğer Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki masalları okumak için tıklayabilirsiniz.

Bir önceki masalımız Savaşçı Prenses Masalı okuyabilirsiniz.

Yönetici

Çirkin Papağan Masalı

Previous article

Üzgün Kunduz Masalı

Next article

You may also like

4 Comments

  1. […] Bir önceki masalımız Küçük Ev Kedisi Masalı […]

  2. cok basit 5nyasindaki cocuk uydurmus gibi

  3. çok güzel ve eyitici

  4. bok gibi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir