Çocuk Masalları Kısa

Meraklı Sincap Masalı

1

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız sincap masalı olan Meraklı Sincap Masalı. Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki Meraklı Sincap Masalı okurken iyi eğlenceler. Lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.      

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde ufak bir köyde bir sincap yaşarmış. Günlerden bir gün bu sincap düşünmüş taşınmış ve demiş ki : ” Ben her yeri merak ediyorum. Çünkü hiç bir yeri görmedim, artık dünyayı görmeliyim her yeri dolaşmalıyım.” demiş.

Tarladan eve giden bu sincap eşyalarını güzelce toplamış. Yolda yiyeceği yemeklerini ve kıyafetlerini alıp sabahtan yola çıkmış.

Meraklı Sincap Yolda

Meraklı sincap az gitmiş uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş. Dağları aşmış şehre doğru yol almış. Öğlen vakti olduğunda dinlenmeye karar vermiş. Ve eşyalarını serip yemeğini yemeğe başlamış. Çıkardığı yemekleri afiyetle yemiş. O sırada karşıda kocaman bir ev görmüş. Ve kendi kendine demiş ki :

merakli-sincap-masali
Meraklı Sincap Masalı

“Acaba bu evin içinde ne vardır ? Çok merak ettim şimdi.” demiş. Sincap düşünmüş taşınmış ve eve girmeye karar vermiş. Çalıkların arasından saklanarak eve doğru gitmeye başlamış.

Sincap İle Kurbağa

Tam o sırada bir kurbağa ile karşılaşmış. Kurbağa demiş ki :

“Merhaba, sincap. Görüyorum ki eve gidiyorsun. Sana benden bir tavsiye; o eve gitmemelisin. O ev bizim gibi ufak hayvanlar için tehlikeli, başımıza bir iş gelebilir.”

Sincap ise bu sözlere cevap olarak :

“Sana da merhaba kurbağa. Haklı olabilirsin ancak içeriyi çok merak ediyorum görmem lazım.” demiş.

Kurbağa ise :

“Pekala sincap. Ben uyarımı yaptım kararını sen veririsin.” demiş. Sincap kaldığı yoldan devam etmiş ve eve gelmiş. Ufak bir delik görmüş ve o delikten eve girmiş. Üst katlara doğru çıkmış bütün evi dolaşmış.

Sincap kendi kendine :

“Oh, bütün evi dolaştım görülecek her şeyi gördüm.” demiş. Ardından evden çıkmaya karar vermiş. Tam evden çıkmak üzere geldiği deliğe girecek iken arkasında bir ses duymuş. Arkasına dönüp bakmış ve birde ne görsün kocaman bir kedi. Kedi bir anda sincabın üstüne doğru koşmaya başlamış. Sincap koşarak deliğine girmiş.

Hemen kendini evden dışarı atmış. Ve koşmaya başlamış. O sıra az önce yanından geçtiği kurbağa onu görmüş ve demiş ki :

“Bak sincap, ben seni uyarmıştım. Ama sen beni dinlemedin. Evet merak güzel şeydir ancak fazla merak ise kötü bir şeydir. Hep buna dikkat et.”

Bu sözleri duyan sincap. Kendisine bir söz vermiş. Ve şehre doğru yola koyulmuş. Ama bu sırada yeni öğrendiği bu bilgiye dikkat edecekmiş.

Diğer Sincap Masallarımız.

Bir önceki hikayemiz Heybetli Aslan Masalı

Diğer Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki masalları okuyabilirsiniz.

Yönetici

Heybetli Aslan Masalı

Previous article

Çirkin Ördek Yavrusu Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

  1. beğendim ❤

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir