Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Papi Yüzmekten Korkuyor

3

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız köpek masalı arasında ki Papi Yüzmekten Korkuyor . Papi Yüzmekten Korkuyor Hikayesi gibi hikayelerden sizlere en iyi hikayeler sunmamız için lütfen hikayelerimizi yorumlarınızla değerlendirin.

Mutlu bir hayvan kasabasında doğmuş Papi. Kasabadaki köpek ailesinin en küçük yavrusuymuş. Tüm gün oyun oynar, kocaman bahçelerinde oradan oraya zıplarmış. Bahçede oynarken özellikle uzak durduğu, çok korktuğu bir yer varmış; havuz. Papi doğuştan yüzme bilmesine rağmen, sudan korktuğu için yüzmeye asla cesaret edememiş. Abileri ve ablaları, sıcak yaz günlerinin tadını havuzda eğlenerek çıkarırken, Papi onlara ne kadar istese de katılamazmış. Sadece kenardan seyretmekle yetinirmiş. Papi’nin bu durumunu fark eden anne ve babası, onun bir gün bu korkusunu yeneceğinden emin oldukları için Papi’yi hiç zorlamamışlar. Diğer kardeşler eğlenirken, onun da oyalanması için küçük sarı bir top hediye etmişler.

Papi’nin En Sevdiği Oyuncağı

Sarı top daha sonra Papi’nin en sevdiği oyuncağı olmuş. Henüz okula gitme çağında olmadığı için tüm gün sarı topuyla oynar, kardeşleri gelince de ona katılmalarını istermiş.  Genellikle okuldan yorgun dönen kardeşleri Papi’ye katılmak istemez, onu oyunda  yalnız bırakırlarmış. Papi her gün bir arkadaşı olsa ne kadar eğlenebileceğini düşünüp, hayal kurarmış.

Bir gün Papi’lerin evinin yanına yeni bir Sincap ailesi taşınmış. Bu sincap ailesinin Papi’nin yaşıtı da bir yavruları varmış, adı Bobo’ymuş. Anneleri de arkadaş olan bu iki yavru hemen birbirlerine alışmışlar. Papi’nin hayali gerçek olmuş, artık bir arkadaşı varmış. Papi  ile Bobo tüm gün sarı topun peşinde bir o tarafa bir bu tarafa koşturuyorlarmış.

Toplarını Havuza Kaçrımışlar

Papi ve Bobo, bu büyük bahçede bir gün toplarını havuza kaçırmışlar. Bobo, Papi’nin sudan korktuğunu bilmiyormuş, “Neden topu almıyorsun Papi? Sen doğuştan yüzme biliyorsun ama ben henüz öğrenmedim bile. Topu almazsan oyuna devam edemeyiz.” Papi üzgün bir şekilde, “Malesef Bobo, topu alamam. Nedenini sorma. Sadece, henüz yüzmeye hazır hissetmiyorum kendimi. ” demiş. Papi çünkü sudan korktuğunu söylemeye biraz utanmış. Bobo bunu anlamış ve arkadaşını üzmemek için, konuyu kapatmış.  Sarı topu sudan alamadıkları için, günü başka oyunlar oynayarak geçirmişler. Eve gelen ilk kişiye Papi topunu sudan aldırmış ama akşam olduğu için Bobo evine gitmiş, o gün daha sonra top oynayamamışlar.

Papi Yüzüyor

Bir gün yine Bobo, Papi ile oynamak için onların evine gelmiş. Aslında sincaplar ailecek gelmişler. Çünkü bugün Papi’nin doğum günüymüş. Herkes hediyelerini vermiş, Papi pastasının mumlarını üflemiş. Mumları üflerken dilek dilemeyi unutmamış, dileği bu yaşında sudan korkmamayı öğrenmek ve yüzebilmekmiş. Herkes sohbete daldığı zaman, Papi ve Bobo yine bahçeye çıkıp top oynamaya başlamışlar.

Papi topu çok hızlı attığı için, Bobo hızlıca koşup, zıplayarak topu  tutmuş. Ama nereye gittiğini fark etmediği için havuza düşmüş. Bobo yüzmeyi bilmediği için çırpınmaya, yardım istemeye başlamış. Bunu gören Papi o an bir karar vermeliymiş; ya arkadaşı için korkusunu bir kenara bırakıp yüzecek ya da geç kalma riskini göze alıp koşup diğerlerine haber verecekmiş. Papi bir saniye düşündükten sonra suya atlamış. Arkadaşını sürükleyerek havuzun kenarına taşımış, gürültüden dolayı dışarı çıkan aileler hemen yanlarına koşmuşlar. Neyse ki Bobo iyiymiş. Papi’yi cesaretinden dolayı tebrik etmişler.   Papi hem arkadaşının iyi olmasına hem de şu korkusunu yenmesine çok sevinmiş. Doğum günü dileği, partisi bitmeden gerçekleşmiş bile.

Bir Önceki Masalımız Tilki Kiko Ve Kardeşi Masalı

Diğer Çocuk Masallarımız

Çocuk Masalları Kısa

Yönetici

Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı

Previous article

Keloğlan Ve Büyük Labirent Masalı

Next article

You may also like

3 Comments

  1. […] Bir Önceki Masalımız Keloğlan Ve Büyük Labirent Masalı […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir