Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Prenses ve Büyük Yarışma Masalı

3

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız prenses masalları arasında ki Prenses ve Büyük Yarışma Masalı Prenses ve Büyük Yarışma Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde güzel bir ülkede, ülkesi gibi güzel bir prenses yaşarmış. Bu prenses kocaman şatolarında, babası ile mutlu bir hayat sürüyormuş. Mutluymuş evet ama bazen şatoda çok sıkılıyormuş.  Prenses olduğu için çok fazla sorumluluğu varmış; gün boyu mecburen prenseslik dersleri alıyormuş.

Derslerden şikayetçi değilmiş ama bazen çok sıkıcı olabiliyormuş bu dersler. Bu derslerde hep, bir prensesin her zaman nazik ve her zaman zarif olması öğretilirmiş.

Prenses Çok Nazik Biriymiş

Prenses zaten nazik ve zarif biriymiş. Bazen, “Prensesler sadece nazik ve zarif olarak bilinir. Oysa ben atları eğitmeyi de severim.” diye iç geçirmiş.

Prensesin babası olan Kral kızının bu yeteneklerini bilmiyormuş. Hem bilmese daha iyiymiş. Çünkü krala göre bir prenses, böyle şeylerle ilgilenmemeliymiş. Prensesin annesi yıllar önce ölmüş. Annesini kaybeden prenses günlerce odasında ağlamış, bir gün camdan kahyanın atlarla ilgilenmesini izlemiş. Günler sonunu ilk defa kahyayı izlemek için odasından dışarı çıkmış.

prenses-ve-buyuk-yarisma-masali
Prenses ve Büyük Yarışma Masalı

Prensesi çok seven kahya, onu dışarıda görünce çok mutlu olmuş. Annesini kaybettiğinden beri prensese çok üzülüyormuş. Prensese acısını unutturmak için bir yol arıyormuş. Prenses günler sonra atları seyrederken, engelden zıplamayı öğrenen ata kahkaha atmış. Kahya prensesi eğlendirmek  için ona at binmeyi öğretmiş. Prenses çok akıllıymış, hemen atlara alışmış, onları eğitirken kahyaya yardım etmiş. Böylece bazen annesini kaybettiğini unutuyor, bir nebze olsa da mutlu oluyormuş.

Bir gün kral kızını kahyaya yardım ederken görmüş. “Bir prenses atlarla ilgilenmemeli, sadece zarif şeyler yapmalıdır. Buna neden olduğun için seni kovuyorum.” diyerek kahyayı kovmuş. Prenses ne dese de babasını ikna edememiş. Aksine kral daha çok sinirlenip prensesi odasına hapsetmiş. Artık şato için yeni bir kahya gerekliymiş. Hemen ülkesinde bir yarışma düzenlemiş, bu yarışmayı kazanan şatonun yeni kahyası olacakmış.

Prenses odasında ne yapacağını düşünüyormuş. En yakın arkadaşı kahyayı geri döndürmenin bir yolunu bulmalıymış. Odasının penceresinden kaçmayı başarmış. Yarışma gününe kadar her gün oradan kaçıp yemek saatine gelinceye dek, atları eğitmeye çalışmış. Artık gün geçtikçe harika bir eğitici olmuş. Babası ülkenin işleri ile meşgul olduğu için kızının odadan kaçtığını hiç fark etmemiş. Şatoda yaşayan diğer insanlar prensesi çok sevdikleri için, onun sırrını saklamışlar.

Büyük Yarışma Bugünmüş

Büyük gün gelmiş; şatoya yeni bir kahya seçmek için düzenlenen büyük yarışma bugünmüş. Kral yerini almış. Prenses ortalıklarda yokmuş, Kral arkadaşını kovduğu için hala onun küskün olduğunu düşünmüş. Yarışmacılar bir bir gelip hünerlerini sergilemiş. Son bir yarışmacı kalmış. Son yarışmacı geldiğinde kral gözlerine inanamamış. Bu yarışmacı prensesmiş. Yarışmacı prenses de olsa, katılmaya hakkı olduğu için ses çıkarmadan onun hünerlerini izlemiş. Jüri kararıyla yarışmayı kazanan prenses olmuş. Kral bu karara karşı koymamış, kızına ilk başta sinirlense de ne kadar mutlu olduğunu görüp onu affetmiş. Prenses, arkadaşı eski kahyayı şatoya geri alması için Kral’a rica etmiş. “Sevgili babacığım, bana bu hünerleri öğreten arkadaşım kahyadır. Lütfen onu geri getir.” Kral düşünmüş, “Prensesler zarif olmalıdır evet ama sanırım atlarla ilgilenmek buna engel değil. Eski kahya geri dönebilir.” demiş. Seyircilerin arasındaki kahya, prensesin boynuna atılmış. İki arkadaş yeniden beraberlermiş. Böylece hem kahya geri dönmüş hem de prenses babasına kendini kanıtlamış.

Diğer Çocuk Masallarımız.

Bir önceki Masalımız Erik Ağacı ve Keçi Cino Masalı

Çocuk Masalları Kısa

Yönetici

Erik Ağacı Ve Keçi Çino Masalı

Previous article

Kedi Pafi Ve Kar Masalı

Next article

You may also like

3 Comments

  1. […] Bir önceki Masalımız Prenses ve Büyük Yarışma Masalı […]

  2. elsa varmı

  3. elsa mı?

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir