Çocuk Masalları Kısa

Prenses Ve Kötü Kalpli Cadı Masalı

0

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız prenses masalları arasında ki Prenses Ve Kötü Kalpli Cadı Masalı. Prenses Ve Kötü Kalpli Cadı Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı değerli yorumlarınız ile değerlendirin.      

Dünyada bulunan belki de en güzel krallıkta yaşayan, krallığı kadar güzel olan bir prenses varmış. Her ne hikmetse, artık kader mi denir bilinmez, bu güzel prensesin de başı cadı olan üvey annesi ile dertteymiş. Güzel prensesin anne ve babası olan kral ve kraliçe prenses küçükken ayrılmışlar. Kraliçe Kendi memleketine gidip, hüküm sürmeye devam etmiş. Prenses, annesinin ve babasının ülkesinin de varisiymiş. Zamanı gelince iki ülkenin de kraliçesi olacak olan bu prenses, oldukça sıkı ve zorlu eğitimlerden geçiyormuş.

prenses-ve-kotu-kalpli-cadi-masali
Prenses Ve Kötü Kalpli Cadı Masalı

 Prenses olmak kolay değilmiş tabii. Sanıldığının aksine, tüm gün güzel kıyafetlerle keyif çattıklarını düşünseler de prensesler her gün onlarca ders alır, bir gün ülkelerinin başına geçtiklerinde karşılaşılacakları problemleri çözebilmek için eğitilirlermiş.

Prenses’in Cadı Üvey Annesi

Bu güzel prensesimiz, oldukça zor olan dersleri bile kolayca geçer her sorunun üstesinden gelirmiş. Cadı olan üvey annesi, güzel prensesi kıskanır onun başarısız olmasını istese de elinden bir şey gelmezmiş. Çünkü güzel prenses akıllı olmasının yanında çok da çalışkanmış. Ne kadar aksilikle karşılaşırsa karşılarsın görevini mutlaka tamamlarmış. Güzel prensesin Cadı olan üvey annesi, kötülük dolu bir kalbi olsa da diğer prenseslerin üvey annesi gibi asla prensesin canına kıymaya kastetmezmiş. Ama başarısız olması için elimden ne gelirse yapabilirmiş. Cadı üvey anne ” İki ülkeyi de yönetmek mi? Bu kendini beğenmiş kız asla bunu başaramaz. Zaten buna er geç engel olacağım.” diye her gün söylenirmiş.

Güzel prenses 18 yaşına geldiğinde, taç giyme töreni olacakmış. Güzel prenses, taç giymek için gereken tüm özelliklere sahipmiş artık; tam not alınan dersler, ustalıkla tamamlanan görevler ve kendini özel yetenekleri ile ülkesini yönetmeye hazırmış. Taç giymek için sadece doğum gününü beklemesi gerekiyormuş. Taç giyme törenini tam 18 yaşına girdiği gün yapması gerekiyormuş, eğer bugünde tacını giyemezse kraliçe olmazmış. Bu yüzden zaman çok önemliymiş.

Zaman gelip çatmış, prenses ertesi gün 18 yaşına giriyormuş. Prenses babası ve cadı üvey annesi ile yediği akşam yemeği sonrasında odasına çekilmiş. Büyük annesinden büyük bir paket geldiğini görmüş, pakete iliştirilmiş karttaki yazıları okumaya başlamış. ” Güzel prensesim, maalesef yaş gününe yetişemeyeceğim. Bu yüzden hediyeni ellerimle veremedim. Bu sihirli hediye umarım sana dostluk eder. Hediyenin, seni kötülüklerden korunması için geleceği görebilen bir hayvan olan Sihirli Papağan olmasını istedim. Unutma söylediği her söz gerçektir! “. Prenses sevinçle üzerinde örtü olan kafesi açmış, açar açmaz konuşmaya başlayan bir papağanla tanışmış. “Merhaba benim adım Renkli. Sen de güzel prenses olmalısın, sana dostluk etmek benim için bir onurdur.” demiş.

Prenses’in Taç Giyme Töreni

Ertesi günü taç giyme töreni olduğu için, cadı üvey annenin son bir şansı kalmış. İçinde uyku hapı olan, ama harika görünen bir pasta yapıp prensesin odasının yolunu tutmuş. Kapıyı çalıp içeri girmiş. ” Merhaba güzel prenses. Taç giyme törenin için, sana bir pasta yaptım. Afiyetle yiyip hepsini bitir. Yarın büyük gün erken yatmayı unutma!” diyerek odadan çıkmış. Odadan çıkan cadı üvey annenin ardından Renkli bağırmaya başlamış; ” Sakın pastayı yeme tüm gün uyuyacaksın!’’ diye tekrar edip duruyormuş. Prenses hemen tuzağı anlamış. Pastanın içinde uyku ilacı olduğu için tüm gün uyuyup taç giyme törenini kaçıracakmış sözde. Hemen pastayı gizlice çöpe atmış. Ertesi gün olmuş.  Cadı üvey anne, içi rahat bir şekilde törene hazırlanmış. Sabah prensesin odasından aldığı boş tabak sayesinde tüm gün uyuyacağına eminmiş. O sırada hiç beklemediği bir şey olmuş, prenses omzumda papağanı ile taç giyme törenine tam zamanında yetişmiş. Cadı üvey annesine göz kırpıp, “Pasta için teşekkürler, çok işe yaradı.” demiş.

Bir Önceki Masalımız Sihirli Tablo Masalı

Kısa Çocuk Masalları kategorisindeki Prenses Ve Kötü Kalpli Cadı Masalımızı okudunuz. Diğer Çocuk Masalları Kısa masallarını okuyabilirsiniz.

Yönetici

Sihirli Tablo Masalı

Previous article

Küçük Dinazor Masalı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir