Çocuk Masalları Kısa

Savaşçı Prenses Masalı

1

Sevgili okurlarımız, Çocuk Masalları Kısa kategorisindeki bugünkü masalımız prenses masalları arasında ki Savaşçı Prenses Masalı. Savaşçı Prenses Masalı gibi masallardan sizlere en güzel masallar sunmamız için lütfen masallarımızı değerli yorumlarınız ile değerlendirin.       

Bir zamanlar ejderhaların olduğu uzak diyarların birinde büyük bir krallık varmış. Bu krallığın kralı ejderhalardan çok korktuğu için yıllar önce diyardaki tüm ejderhaları yakalatmış ve zindanlara kapatmış. Fakat aralarından kurnaz bir ejderha bu zindanlardan kaçmayı başarmış ve diğer tüm ejderhaları salmış. Onu tutsak ettiği için krala çok sinirliymiş ve krallığa doğru uçup kralın iki kızından birini kaçırmış.

Prensesi Zindanlara Kapatmış

Küçük prensesi götürüp eski ejderha zindanlarına kapatmış.
Kaçırılan kızı için çok üzülen kral tüm diyara haber salmış. Uzak krallıklardan güçlü şövalyeler, prensler; tutsak prensesi kurtarmak için seferber olmuşlar. Fakat kimse küçük prensesin başında bekleyen ejderhayı yenip prensesi kurtarmayı başaramamış.

savasci-prenses-masali
Savaşçı Prenses Masalı


Kralın çetin mi çetin, gözü pek bir kızı daha varmış. Krala gidip ‘Babacığım, ben kardeşimi kurtarmak istiyorum. Lütfen izin ver, kılıç kuşanıp ejderhanın karşısına çıkayım!’ demiş. Fakat kral kızına şaşırmış bir ifadeyle bakıp konuşmuş ‘Aman kızım sen şaşırdın mı? Bir prenses ejderhayla savaşmaktan ne anlar?’.

Prenses Yolculuğa Çıkmış

Prenses çok sinirlenmiş ve odasına gitmiş. Gece olana kadar beklemiş. Gece olunca da odadaki tüm çarşafları bağlayıp aşağı sarkıtmış. O sırada içeri giren hizmetçi olanları anlamış. ‘Aman prenses, sen şaşırdın mı?’ demiş. ‘Bir prenses duvarlardan atlayabilir mi?’. Prenses hizmetçiyi duymazdan gelmiş ve çarşafa tutunup pencereden atlayıvermiş. Pelerinini başına geçirip yolculuğa çıkmış ve ejderhanın zindanının yolunu tutmuş. Yolda bir at çiftliği görmüş ve bahçesinden içeri girmiş. Atlara bakan kişiyi bulup ‘Bir ata ihtiyacım var, uzun yol gideceğim demiş.’.

Prensesi tanıyan at bakıcısı şaşırmış ve ‘Aman prenses sen şaşırdın mı? Bir prenses uzun yola at koşabilir mi hiç? Size prenseslere layık bir at arabası ve sürücü vereyim.’ demiş. Prenses ‘Hayır, sen bana bir at ver.’ demiş ve güzel, beyaz bir at alıp yoluna devam etmiş. Atıyla giderken yolda bir han bulmuş ve içeri girmiş. İçerdeki hancıya ‘Benim kılıç ve zırh gibi malzemelere ihtiyacım var.’ demiş. Prensesi tanıyan hancı şaşırmış. ‘Aman prenses, sizin gibi bir prensesin kılıçla ne işi olur?’ demiş hancı da. Prenses hiç istifini bozmadan ‘Sen bana içinde saydıklarım olan bir çanta hazırla.’ Demiş ve hancıya bir kese altın vermiş. Hancı ona istediği çantayı hazırlamış ve prenses yoluna devam etmiş.

Savaşçı Prenses


Prenses sabaha karşı zindanlara varmış. Zırhını giymiş ve kılıcını eline almış. Zindanların içinde kardeşini aramaya başlamış. Ama bir süre sonra zindanların içinden bir kükreme sesi gelmiş ve ejderha ortaya çıkmış. Prenses kılıcını iyice hazırda tutup ejderhanın karşısına dikilmiş ve bağırmış ‘Ben bu diyarın prensesi, kardeşimi senin elinden kurtarmaya geldim!’. Ejderha önce anlayamamış. Sonra karşısında bekleyen prensesi görmüş ve bir anda kahkaha atmaya başlamış. ‘Buraya ne kadar güçlü askerler, şövalyeler geldi de beni alt edemedi. Senin gibi cılız bir prenses mi alt edecek?’ demiş.

Ejderha o kadar gülmüş ki ayaklarının altına doğru koşan prensesi fark etmemiş. Prenses çantasından büyükçe bir ip çıkarmış, çabucak ejderhanın ayağına bağlayıp koşmaya başlamış. Bunu gören ejderha prensesin peşinden koşmuş, fakat prenses çok küçükmüş ve zindanların demirlerinin aralarından geçip ejderhadan kaçmayı başarıyormuş. Bu arada tüm ipi de zindan demirlerine dolamış ve ejderha ayağındaki ipten dolayı takılıp düşmüş. Bunu fırsat bilen prenses hemen çantasından bir testi su çıkarmış ve ejderhanın ağzına fırlatmış. Ağzı ıslanan ejderha ateş püskürtmeye çalışmış fakat becerememiş.

Ejderhayı tuzağa düşüren prenses zaferle kahkaha atmış. ‘Herkes gibi sen de beni hafife aldın ejderha. Fakat cılız bir prenses seni alt etmeyi başardı. Senin canını bağışlıyorum, sen de buralardan git ve daha bizimle uğraşma.’ demiş ve gidip kız kardeşini kurtarmış.
Prensesin kardeşini kurtardığını gören kral sevinçten havalara uçmuş ve prensesten özür dilemiş. Prensesi şövalyelerin lideri yapmış. Prensesin şanı tüm diyarları aşmış ve herkes onu savaşçı prenses olarak anmış.

Diğer Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki masalları okumak için tıklayabilirsiniz.

Bir önceki masalımız Çirkin Papağan Masalı okuyabilirsiniz.

Yönetici

Çirkin Papağan Masalı

Previous article

Küçük Ev Kedisi Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

  1. […] Bir önceki masalımız Savaşçı Prenses Masalı okuyabilirsiniz. […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir