Çocuk Masalları Kısa

Tembel Aslan Masalı

1

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız aslan masalı olan Tembel Aslan Masalı. Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki Tembel Aslan Masalını okurken iyi eğlenceler. Lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.      

Bir Tembel Aslan Varmış

Aslan vardır ormanın kralı olur, Aslan vardır ormanın tembeli olur. Bizim Aslan tembel olanıymış. Yine de ormanın idaresi Aslan’a verilmiş ama etraftaki hayvanlar pek bir dertliymiş. Aslan yattığı yerden kalkmaz üstüne üstlük başka hayvanlardan hizmet beklermiş. Ne geyik görünce heyecanlanır ne de zebra görünce ayağa kalkarmış. Günlerden bir gün ormandaki bütün hayvanlar toplanmış ve aslan ile konuşmaya gitmişler. Aslan yine bekledikleri gibi yattığı yerden önüne getirilen eti yer dururmuş. Cesaretini toplayan bir kunduz Aslan’a dönüp şöyle demiş:

-“Ormanımızın sahibi Aslan! Biz bütün herkes senden şikayetçiyiz. Diğer ormanların aslanlarına bak bir de dönüp kendine bak. Miskin olmaktan vazgeç de bize yardım et!

Aslan Sinirlenmiş

Aslan söylenenleri işitince kaşlarını çatmış ve çok sinirlenmiş. Bir anda yerinden doğrulup kükremiş ve etrafındaki hayvanları korkutmuş. Aslandan korkan diğer hayvanlar kaçarak uzaklaşmışlar. Aslan da yine yerine yatmış ve yemeğini yemeye devam etmiş. Orman ahalisi aslana yemek taşımaktan onun karnını doyurmaktan çok yoruluyorlarmış. Aslan gün geçtikçe daha da tembelleşiyor zamanının çoğunu uyuyarak geçiriyormuş. Aslan’ın böyle olduğunu gören birçok hayvan ormanı terk ederek başka yerlere dağılmışlar. Ormanda doğru dürüst hayvan kalmamış. Artık çok sabrı taşan kunduz miskin Aslan’a ders vermeye karar vermiş

tembel-aslan-masali
Tembel Aslan Masalı

Kunduz civar ormanların birinden bir ayı çağırmış. Ayıya her gece aslanı korkutmasını istemiş. Çünkü aslan ayıdan çok korkarmış yalnızca irice bir ayı aslanı yattığı yerden kaldırabilirmiş. Gece olunca ayı ormana gelmiş ve karanlıkta korkutucu sesiyle bağırmış ve aslan nerdeyse bütün ormanı dolaşmış. Ertesi gün, bir sonraki gün ve diğer günler hep ayı gelmiş ve aslanı korkutmuş. Aslan dayanamayıp ormandan gitmeye karar vermiş. Kunduz ayıya dönüp:

-“Sağol ayı kardeş sen olmasan ne yapardık bilmiyorum. Sonunda aslanı kaçırmayı başardın. Ayı da kunduza sevinerek şöyle demiş:

-“Ne demek kunduz kardeş seni severim bilirsin. Aslan da layığını bulsun. Esas kral kimmiş görsün ”deyince kunduzun aklına parlak bir fikir gelmiş. Ayıya ormanda kalmasını ve ormanın sahibi olmasını teklif etmiş. Ayı da hiç düşünmeden kabul etmiş. Bunu duyan diğer hayvanlar ormana geri dönmüş ve hep beraber huzur içinde yaşamışlar.

Diğer Aslan Masallarımız.

Bir önceki masalımızı okuyun Kayıp Ördek Yavrusu Masalı

Yönetici

Kayıp Ördek Yavrusu Masalı

Previous article

Keloğlan Ve Değirmen Masalı

Next article

You may also like

1 Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir