Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı

1

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız kardeş masalları arasında ki Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı. Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Tilki kiko bir gün uyandığında annesinin evde olmadığını fark etti. Acaba o büyük gün gelmiş miydi, kardeşi mi doğuyordu? Hemen büyük annesinin yanına koştu, oturma odasında kitap okuyan büyükannesi onu görünce gülümsedi. “Günaydın Kiko”. Kiko cevap verdi; “Günaydın büyükanne. Annem ve babam neredeler?”. Büyükannesi gülümseyerek cevap verdi, ” Şu an hastanedeler, kardeşini getirmeye gittiler.”

Tilki Kiko Kardeşini Düşünüyor

Tilki Kiko bir süre durup düşünüyor. Daha gelmeden onu çok sevmeye başlamışlardı bile. Kiko,  annesi ve babası çalıştığı için, ikisini bir arada sadece hafta sonları görebilirdi. Kiko okuldan almaya hiç bir arada gelmemişlerdi bile. Ama eve yeni gelen kardeşini beraber karşılıyorlardı.

Kiko bu düşünceler içindeyken, kapının açıldığını duydu. Hemen kapıya koştu. Annesi ve babasını gördü. Kucaklarında battaniyeye sarılı bir şey tutuyorlardı. Bu kardeşi olmalıydı, ” Kendisi gelemeyecek kadar küçükmüş.”diye düşündü Kiko.

tilki-kiko-ve-kardesi-masali
Tilki Kiko ve Kardeşi Masalı

 Kiko zaman geçtikçe kardeşini daha fazla kıskanmaya başladı. Ailesi hep onunla ilgileniyor, hediyeler hep ona geliyordu. Ne zaman oyun oynamak istese babası çok yorgun oluyor, annesi ise genellikle meşgul oluyordu. Kardeşi çok yavaş büyüyordu, yemeğini bile kendi yiyemezdi. Kiko, “Anne ben çok çabuk büyümüştüm değil mi, yemeğimi bile hemen yemiştim.”  dedi. Annesi güldü, “Hayır canım kardeşin gibi sen de yardım alarak büyüdün. Yavru tilkiler böyle büyür.”. Kiko aldırmadı, kesinlikle kendisi daha hızlı büyümüştü.

Tilki Kiko Abi Oluyor

 Günler geçerken kardeşi büyüdü, Kiko daha olgun bir abi oldu. Ama hala kardeşinden pek haz etmiyordu.  Artık yaz tatili gelmişti.  Kiko’nun arkadaşlarının çoğu tatile çıkmış, ailesi ile memleketine gitmiş ya da yazlıklarına yol almışlar. Kiko’nun şu an oynayacak hiç arkadaşı yokmuş. Okul olsa ödevlerle vakit geçermiş. Ama şu an vakit bir salyangozun yürüyüşü kadar yavaş geçiyormuş. Sadece tek başına yapabildiği şeylerle oyalanmak zorundaymış. Ama artık bunlardan çok sıkılmış; okuyacak başka kitap, oynayacak başka bilgisayar oyunu kalmamış.

Sıkıntıdan patladığı bir zamanda, kardeşinin odasının önünden geçerken onun uyanıp ağladığını duymuş. Annesi ve babası o an çok meşgullermiş. Kardeşin odasına girip beşiğini sallamış. Küçük bebek tilki, Kiko’yu görünce kıkırdamış, ağlamayı kesmiş. Kiko o sırada kardeşinin pek de işe yaramaz olmadığını düşünmüş. Yeni çıkan öndeki iki dişi ile çok komik görünüyormuş. Kiko bunu fark edince gülmeye başlamış. Annesi ve babası, Kiko ile kardeşini kapıdan öylece izlemiş ve birbirlerine gülümsemişler. Artık Kiko kardeşiyle daha fazla iletişim kurmaya başlamış. Kardeşi anlamasa da ona kitaplar okuyor, kardeşine uygun oyunlar oynuyorlarmış. Kiko’nun can sıkıntısı oldukça azalmış. Kiko’nun kardeşinin şaşırdığı şeyler, onu çok güldürüyormuş.  Bazen eve gelen Kedi komşunun, laf arasında miyavlamasını garipser,  kocaman gözlerini açıp meraklı meraklı bakarmış.

 Mevsim sonbahar olmuş. Artık okullar yeniden açılmış. Kiko’nun arkadaşları geri dönmüş. Bir gün okulda arkadaşlarıyla sohbet ederken, arkadaşı Kiko’ya ” Kiko ne kadar şanslısın, keşke benim de kardeşim olsaydı. Tüm gün onunla oynar, çok eğlenirdim. Asla canım sıkılmazdı.” Demiş. Kiko bunu duyunca, kardeşinin olmasının aslında çok iyi bir şey olduğunu düşünmüş. Kardeşi eve geldiğinde onu kıskandığını hatırlayıp, bu davranışından utanmış. Hem aslında onunla yaşamak çok eğlenceliymiş. O gün eve gittiğinde kardeşine kocaman sarılıp, aileye katıldığı için teşekkür etmiş.

Bir Önceki Masalımız Kedi Pafi Ve Kardeşi Masalı

Diğer Çocuk Masallarımız

Çocuk Masalları Kısa

Yönetici

Kedi Pafi Ve Kar Masalı

Previous article

Papi Yüzmekten Korkuyor

Next article

You may also like

1 Comment

  1. […] Bir Önceki Masalımız Tilki Kiko Ve Kardeşi Masalı […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir