Ezop MasallarıSesli Masallar

Tilkiyle Leylek Masalı

0

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masalları sitemizde bugünkü masalımız ezop masalları arasında ki Tilkiyle Leylek Masalı. Sizlere en güzel masallar sunmamız için lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.

Tilkiyle Leylek Masalı Sesli Dinle

Çok uzak bir ormanın derinliklerinde, birbirine komşuluk eden tilki ve leylek yaşarmış. Tilki, misafirperver bir şekilde, bir gün komşusu leyleği yemeğe davet etmiş. Lezzetli mi lezzetli bir kurbağa çorbası yapmış. Çorbanın kokusu ormanı büsbütün sarmış. Pişmiş etin kokusunu alan leylek sabırsızlıkla akşam yemeği beklemeye başlamış.Kurnaz tilki, çorbayı derin olmayan düz bir kaba koymuş. Leylek, uzun gagasıyla ne yapmışsa bir türlü çorbayı içememiş ve tilkinin evinden aç olarak ayrılmış.

Leylek, tilkinin evinden ayrılırken,

tilkiyle-leylek-masali
Tilkiyle Leylek Masalı

Tilki: ‘Yemeği az yemenize üzüldüm. Galiba yaptığım yemeği beğenmediniz.’demiş.

Leylek: ‘Olur mu, çok beğendim! Ellerinize sağlık, hepsi çok lezzetliydi.’ demiş. Leylek durumu anlamış ama açlığı yanına kar kalmış. Bu yüzden Leylek ona  bir ders vermeye karar vermiş.

Leylek de bir gün tilkiyi akşam yemeğine evine davet etmiş.

Tilki, hiç daveti kaçırır mı? Davet vakti gelmiş, açlıktan karnı zil çalan tilki leyleğin evine gitmiş.

Leylek, yaptığı yemekleri ağzı daracık olan kavanozlara koymuş. Uzun gagasıyla kavanozdaki yemekleri afiyetle yiyerek karnını bir güzel doyurmuş. Tilki de kavanozun etrafını yalamaktan başka bir şey yapamamış.

Tilki, evden ayrılınca leylek:

– Ümit ederim ki; bu yemek daveti için sizden özür dilememi beklemiyorsunuz, demiş.Ve kıs kıs gülmüş.

Bunun üstüne Tilki yaptığı hatayı anlamış ve pişman olmuş. Bir gün tekrar leyleği evine çağırmış ve ona ve kendisine uygun şeklinde yemeğini vermiş.İkisi de karınlarını doyurmuş ve mutlu mesut yaşamışlar.

Diğer Ezop Masallarımız için tıklayın.

Diğer Sesli Masallarımız için tıklayın.

Yönetici

Kargayla Tilki Masalı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir