Çocuk Masalları KısaYeni Masallar

Minik Tamirci Ördek Masalı

4

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız ördek masalları arasında ki Minik Tamirci Ördek Masalı. Minik Tamirci Ördek Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı değerli yorumlarınız ile değerlendirin.       

Memleketin birinde, sadece ördeklerin yaşadığı güzel bir köy varmış. Bu ördekler aynı insanlar gibi meslek edinir, konuşur ve okula giderlermiş.

minik-tamirci-ordek-masali

Bu köyün en sevimli ördeği, yumurtadan yeni çıkan Limon’muş. Limon köyün en sevimli ördeği olmasının yanında, aynı zamanda en meraklısıymış. Limon yanında ne yapılsa hemen ona ilgi duyar, limon da o işi yapmak istermiş. İş her ne olursa olsun, mutlaka orada Limon’un da parmağı olurmuş. Limon’un bu merakı, bazen çok aşırıya kaçar, minik ördeklerin yapmaması gereken işleri ısrarla yapmak istermiş.

Limon Yaz Tatilinde

Yine günlerden bir gün, bir yaz tatili sabahında Limon uyanıp meraklı meraklı ortada dolanmaya başlamış. Okul da olmadığı için limonun canı daha da fazla sıkılıyormuş. Canı sıkıldığı için, etrafa sarıyor her gördüğü şeyi sorguluyor ve merak içinde inceliyormuş. Limon’un bu merakı aslında onun kısa sürede birçok şey öğrenmesini sağlamış. Yaşıtlarına kıyasla oldukça fazla konuda bilgi sahibiymiş Limon. Annesi yemek yaparken yemekleri öğreniyor, nasıl yapıldıklarını soruyor ve hepsini tadarak “Belki şunu koysan daha güzel olur.” diye tavsiye vermekten de çekinmiyormuş. Annesi Limon’un bu tavsiyelerine bazen kulak verip, birlikte harika yemekler yapmışlar.

Minik Ördek Limon Tamirci Oluyor

  Minik Ördek Limon mutfakta annesinin yanındayken, tuhaf bir gürültü işitmiş. Bu hiç duymadığı seslerin nereden geldiğini hemen merak etmiş. Annesine sormuş “Bu sesler nereden geliyor anneciğim?”. Anne ördek cevap vermiş, ” Baban eski dolabımızı garajda tamir ediyor Limon’cuğum.” Limon hemen ayaklanmış, hemen babasının yanına gidip ne yaptığını görmek istiyormuş. ” Ben babamın yanına gidiyorum anneciğim. Ne ile uğraştığını çok merak ettim.” diyerek, annesine haber vermeyi de unutmamış.

Limon babasının yanına gittiğinde ilk defa gördüğü eşyalarla karşılaşmış. Babasına hemen bu eşyaları isimlerini sormuş; çekiç, testere, çivi gibi tuhaf isimleri varmış bu eşyaların. Hemen babasına yardım etmek istemiş. Babası, “Hayır limon çok merak ediyorsun biliyorum ama bu eşyalar çocukların kullanması için tehlikeli. Lütfen sadece izlemekle yetin, bu eşyaları kullanamazsın.” demiş. Limon çok üzülmüş, aklı hala eşyalardaymış. Eline bir alsa, merakı hemen geçermiş.

 Limon’un anne ve babası her zaman çocukların kullanmayacağı eşyaları kaldırır ve bu konuda Limon’u ikaz ederlermiş. Limon oldukça akıllı bir çocukmuş, asla zararlı eşyalarla oynamazmış. Bir gün garajın kapısının açık olduğunu fark etmiş. İçeri girip, etrafa bakınmış. İşte! Minik bir çekiç orada, masada duruyormuş. Yaptığının yanlış olduğunu biliyormuş ama bu çekici küçük olduğu için onun gözüne çok zararsız gelmiş. Çekici masadan aldığı anda, ağırlığına dayanamayıp yere düşürmüş.

Yerdeki vida kavanozun üstüne düşen çekiç kavanozu kırmış. Sesi duyan Limon’un annesi hemen garaja koşup olanları görmüş. Limon bu yaptığından hem çok utanıyormuş hem de çokça korkmuş. Akşam Limon’un anne ve babası birlikte konuşup bir karar almışlar. Limon çok meraklı bir çocuk olduğu için, garajda yardım edebileceği bir iş düşünmüşler ancak Limon bir daha tehlikeli eşyaları dokunmamaya söz verirse yardım edebilirmiş. Limon hemen kabul edip, söz vermiş. Yaz tatilinin geri kalanını garajda babasına eşya boyamakta yardım ederek geçirmiş ve bir daha tehlikeli eşyalara dokunmamış.

Bir Önceki Masalımız Küçük Dinazor Masalı

Diğer Çocuk Masalları

Yönetici

Küçük Dinazor Masalı

Previous article

Keloğlan Ve Deniz Feneri Masalı

Next article

You may also like

4 Comments

  1. […] Bir önceki masalımız Minik Tamirci Ve Ördek Masalı […]

  2. Hikayeniz çok güzel bence annesinin ve babasını ismini koya bilirsin

  3. İsimleri mesela annenin zeynep babasının yusuf olabilir iyi akşamlar🌹🌹

  4. aynen isimleri olsaydı anne ve baba sinin aba gende çok güzel olmuş ellerinize sağlık

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir