Keloğlan Masalları

Keloğlan Ve Deniz Feneri Masalı

0

Sevgili okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız keloğlan masalları arasında ki Keloğlan Ve Deniz Feneri Masalı. Keloğlan Ve Deniz Feneri Masalı gibi masallardan sizlere en iyi masallar sunmamız için lütfen masallarımızı değerli yorumlarınız ile değerlendirin.       

Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde kel mi kel bir keloğlan yaşarmış. Bu keloğlan çok dürüst temiz ve kibar biriymiş. İnsanları kırmaz, doğayı sever, hayvanları korurmuş. Kötülük ile hiç işi olmazmış.

Günlerden bir gün koyunlarını alıp onları otlatmaya götürmüş. Az gitmişler uz gitmişler sahile varmışlar. Bu sahilde bulunan fenerin yanında, geceyi geçirmek için kamp yapmaya karar vermişler.

Gece Deniz Feneri Ve Keloğlan

Hava iyice kararmaya başlamış gece olmuş. Dışarı adeta zifiri karanlık imiş. O sıra da keloğlanın dikkatini deniz feneri çekmiş. Çünkü bu deniz feneri kapalı imiş. Keloğlan endişelenmeye başlamış. Çünkü deniz feneri kapalı olduğu için denizde ki gemiler taşlıklara çarpabilirmiş.

keloglan-ve-deniz-feneri-masali

Keloğlan, bu durum karşısında kendi kendine :

“Bir şeyler yapmalıyım.” demiş. Hemen deniz fenerinin içine girmiş içinde ki merdivenlerden yukarı çıkmaya başlamış. Tam 100 tane basamak çıkmış. Deniz fenerinin tepesine ulaştığı zaman, geminin ışıklarından kıyıya çok yakın olan bir gemi dikkatini çekmiş . Gemi çok yakında imiş. Kayalıklara çarpıp zara görebilirlermmiş. Bu yüzden keloğlan’ın acilen fenerin ışığını açması gerekiyormuş. Hemen eliyle yoklarak açma butonunu bulmuş ve düğmeye basmış.

Deniz Feneri’nin Işığı Çalışmıyor

Ancak deniz feneri’nin ışığı çalışmıyormuş gene. Keloğlan bir daha denemiş ve gene aynı sonuçlanmış. Keloğlan hadi demiş bu sefer olacak. Ve bir daha düğmeyi kapayıp açmış. Ve bir anda deniz fenerin ışığı yanmaya ve çevre sahili aydınlatmaya başlamış. Işığı gören uzaktaki gemi hemen kıyıdan uzaklaşmak için manevra yapmış ve sahilden uzaklaşmışlar. Feneri açan kişiye selam vermek için ise kornalarını çalmayı da unutmamışlar. Keloğlan bu yaptığı ufak iyilik için çok mutlu olmuş. Ve aşağı inip kampına devam etmiş. Ertesi gün de erkenden uyanıp koyunlarını geri köyüne götürmüş. Uzun zaman sonra bile o deniz fenerine gidip ışıklarının yanıp yanmadığını kontrol etmiş…

Diğer Keloğlan Masallarımız

Bir önceki masalımız Minik Tamirci Ve Ördek Masalı

Yönetici

Minik Tamirci Ördek Masalı

Previous article

Çirkin Papağan Masalı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir