Çocuk MasallarıÇocuk Masalları Kısa

Köpek Fino Masalı

2

Değerli okurlarımız, en güzel çocuk masallarını barındıran sitemizde bugünkü masalımız köpek masalı olan Yavru Köpek Fino Masalı. Çocuk Masalları Kısa kategorimizdeki Köpek Fino Masalı okurken iyi eğlenceler. Lütfen masallarımızı yorumlarınızla değerlendirin.      

Bir zamanlar köpek fino adında sevimli mi sevimli bir yavru köpek varmış. Bu sevmili yavru köpek bir gün arkadaşları ile oyun oynamaya bahçeye çıkmışlar. Ve minik köpekler saatlerce oyun oynamışlar ve durmadan koşmuşlar.

Akşam hava kararmaya başlayınca yavru köpekler evlere gitmeleri gerektiğini farketmişler. Ve tek tek evlerine dağılmaya başlamışlar Ancak fino evine gitmek istemiyor oynamaya deva etmek istiyormuş. Bu durum üzerine, yavru köpeklerden bir tanesi ;

-Hey, fino sende evine gitmelisin bence. Hava iyice karamaya başladı. demiş. Fino ise :

-Ben biraz daha oynamak istiyorum demiş. Bunun üzerine fino bahçede kalmaya devam etmiş. 1-2 saat sonra hava iyice kararmış ve zifiri karanlık olmuş. Fino ise zamanın bu kadar hızlı geçtiğini farkedememiş. Karanlıktan iyice korkmaya başlayan fino eve gitmek istiyormuş. Ancak her yer çok karanlık olduğu için evi yolunu bulamıyormuş. Bir sağa bir sola gitmeye başlamış. Bahçenin etrafında daireler çiziyormuş. Bir umut evin yolunu bulurum diye taşları kokluyor evine ait bir koku arıyormuş.

Köpek Fino

Köpek fino kendi kendine ;

-Ah ben. Ne yaptım da biraz oyun oynamak için bahçede kaldım. Şimdi hava iyice kararmaya başladı. Ben ise evimin yolunu bulamıyorum. Evimi kaybettim. Demiş ve ağlamaya başlamış.

O sıra da. Köpek fino’nun, ailesi iyice endişelenmeye başlamışlar. Baba ve anne köpek fino, finonun arkadaşlarından birinin evine gitmişler ve  ailesine finoyu görüp görmediğini sormuşlar.

kopek-fino-masali
Köpek Fino Masalı

Bunun üzerine köpek finonun arkadaşı:

-Fino en son bahçedeydi. Oyun oynuyorduk. Biz hava kararınca döndük ancak fino biraz daha oynamak için bahçe de kaldı. Demiş.

Anne ve baba fino hemen oradan ayrılıp bahçeye doğru gitmişler. Bahçeye vardıklarında köpek finonun ağladığını ve oturduğunu görmüşler. Yavru köpek fino, onu almaya gelen ailesini görünce çok sevimiş. Ve kuyruk sallayarak ailesinin yanına kuyruk sallayarak koşmuş. Hemen anne ve babasına sarılmış ve :

-Üzgünüm anne ve baba, bird aha oyun oynarken geceye kalmayıp evimin yolunu kaybetmeyeceğim. Demiş.

Ve bundan sonra, mutluca evin yolunu tutmuşlar.

Diğer Köpek Masallarımız.

Bir önceki hikayemiz Çirkin Ördek Yavrusu Masalı

Yönetici

Çirkin Ördek Yavrusu Masalı

Previous article

İnsanlar ve Büyücüler Masalı

Next article

You may also like

2 Comments

  1. beni Ara

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir